Buhar Isıtmalı Helezon Ünitesi Açıklamalar

Nigkrom makine tarafından imalatı yapılan, Buhar Isıtmalı Helezon 3 ayrı üniteden oluşmaktadır. Buhar Isıtmalı Helezon içerisine giren meyve direk buharla karşılaşarak meyvenim yumuşaması ve pişirilmesi sağlanacaktır. Her bir vidalı helezon buhar girişine ayrı ayrı oransal vanalar konacak ve PT 100 ler ile  algıladığı ısıyı ekrana yansıtarak set edilen sıcaklık değerlerine göre buhar otomatik olarak açılıp kapanacaktır.Niğkrom makinenin imalatını yaptığı, Buhar Isıtmalı Helezon buhar girişinden önce basınç düşürücü monte edilerek yüksek basınçta buhar girişinin ve buharın dış ortama akmasının önüne geçilecektir.
Vidalı ısıtıcılı helezonların dış yüzeyleri taş yünü ve paslanmaz sac  ile kaplama yapılarak sıcaklık kaybını engellemiş olacaktır. 
Buhar Isıtmalı Helezonların hız kontrol sürücüleri mevcuttur. İstenildiği devirlere ayarlamak için inventor kullanılacaktır.
Ürün giriş noktasına paslanmaz boru bacası yapılarak serbest vantilatör sistemi ile dışarı akan buhar çekilerek dik olarak dışarı atılacak işletme içerisine buhar girişi engellenmiş olacaktır.
Buhar Isıtmalı Helezon redüktör direk olarak bağlanmadan zincir dişli sistemi ile tahrik verilmektedir.
Niğkrom makinenin imalatını yaptığı, Buhar Isıtmalı Helezon malzemeleri AISI 304 veya AISI 316 kalite paslanmazdan ve dişli ve zincir ST 37 çelik yapılmaktadır.

Teknik Detaylar

AISI 304 kalite  ve AISI 316 kalite paslanmaz çelikten imalatı

Kapasite bilgisi

Redüktör ve motorların 

Oransal vana

Pislik tutucu

Kondenstop

Küresel vana

Vantilatör

 

Benzer Meyve Suyu Makine ve Ekipmanları Ürünler