Homojenizatör Açıklamalar

Niğkrom makine tarafından imalatı yapılan, Homojenizatörler genel olarak meyve suyu ve süt sektörlerinde kullanılmaktadır. Homojenizasyon; bir veya daha fazla maddenin, bir sıvı ile karıştırılması sonucu oluşan heterojen karışım içerisindeki partiküllerin parçalanarak mikron haline getirmesi ve yayılması işlemidir.Birçok akışkan doğal halde heterojen yapıda bulunur. Akışkanların heterojen halde bulunması kullanım alanına göre üretim açısından dezavantajların oluşmasına sebep olur. Yüksek basınçlı homojenizatör ise bu dezavantajları ortadan kaldırmak için kullanılır.
Teknik açıdan doğru uygulanmış homojenizasyon sayesinde ürün kalitesi artar, katkı malzemesi kullanımı ve üretim maliyeti düşer. Homojenizasyon, ürünlerin viskozite değerinin istendik yönde iyileşmesini sağlar.
Homojenizatörler gıda ürünlerindeki partikülleri (parçacıkları; yağ ve proteinler) parçalamak ve homojenize etmek üzere tasarlanmıştır.Bu fiziksel enerji dönüşümü üründe uzun ömür, mükemmel bir görüntü, iyi bir koku ve kıvam sağlar. Birçok durumda homojenize edilen ürünlerde yüzey gerilimien aza indirgenir.

Teknik Detaylar

Müşterinin isteğine göre 1500 lt- 10000 lt kapasiteli makine imalatlarımız vardır.

Benzer Diğer Projelendirilmiş Makine ve Ekipmanlar Ürünler