Kondenser (Yoğuşma) tankları Açıklamalar

Niğkrom makine tarafından imalatı yapılan Kondenser tankları, boru hattı yoğuşması veya proses yoğuşması gibi  su-buhar döngülerinde meydana gelen sıcak yoğuşmanın toplanması, ara depolanması ve geri dönüşümünü sağlayan sistemlerdir. Paslanmaz malzemelerden imalatı yapılarak daha uzun ömürlü bir ürüne sahip olmaktasınız.

Uygulamaya bağlı olarak, atmosferik çalışma veya basınçlı çalışma için bir yoğuşma tankı tasarlanabilir. Atmosferik basınçta çalışan yoğuşma tankları, daha sonra  gidericiye pompalanan düşük basınçlı yoğuşmanın geri kazanılmasına hizmet eder . Basınçlı yoğuşma tankları, yeterli kalitede olması durumunda, genellikle doğrudan buhar kazanına pompalanabilen yüksek basınçlı yoğuşmanın basıncını ve sıcaklığını korunması sağlanmış olur.

Kondenser (Yoğuşma) tankları, flaşlama ve faz ayırma, havalandırma yoğuşması veya doğrudan temaslı ısı geri kazanımı ve ayrıca yoğuşma kalitesi izleme ve yoğuşma parlatma sistemleri ile birlikte ısı geri kazanım sistemlerinin ana  elemanıdır. İstenilen özelliklerde imalat ve hesaplamalar yapılaraktan müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Teknik Detaylar

Benzer Diğer Projelendirilmiş Makine ve Ekipmanlar Ürünler