Paslanmaz Siklon Ünitesi Açıklamalar

Niğkrom makine imalatlarından birisi de paslanmaz siklon üniteleridir. Paslanmaz siklon üniteleri AISI 304 ve AISI 316 Kalite paslanmaz çelikten imal edilecektir. Paslanmaz siklon üniteleri içerisi tıkanma ve bakım için kolay sökülüp takılabilir. Filtre giriş noktasında manometre monte edilecek filtre giriş noktasındaki basınç kontrol edilecektir. Paslanmaz siklon üniteleri giriş ve çıkış noktasında farklı ölçülerde nozul sistemi imal edilecek ürün tonajlarına ve pulp yoğunluğuna göre nozullar değiştirilecektir.
Paslanmaz siklon üniteleri ile kaliteli ve lekesiz ürün elde etmek için siklon giriş basınçları çok önemlidir. Siklon alt noktasından partiküllü ve lekeli sel çıkmakta üst noktasında ise temiz ve lekesiz sel lifleri elde edilmektedir. Üst noktadan çıkan temiz meyve suyu önünde basınç uygulaması yapılmamalıdır. Kaliteli sel lifleri için standart basınç çok önemlidir. 
Ürün debilerine göre niğkrom makine tarafından verilecek olan farklı ölçülerde nozul sistemleri kullanılmalıdır. Siklon çıkış noktalarında izleme camları monte edilecek ürün tıkanmaları kontrol edilecektir. Siklon sel çıkış nok-tası önünde basınç ve yükseklik bulunmaması gerekmektedir. Sel çıkışında sulu ürün olmasından dolayı çıkan ürün susuzlaştırılması için palper sistemine verilmesi gerekmektedir.
Siklon içerisinde özel dizayn edilen yivler sayesinde lif ve seller bir birlerinden rahatlıkla ayrılmaktadır.

Teknik Detaylar

Müşteri isteğine göre istenen kapasitelerde imalatımız vardır.

Benzer Meyve Suyu Makine ve Ekipmanları Ürünler