pistonlu indirme sistemi ile boşatma havuzu Açıklamalar

Niğkrom makine tarafından imalatı yapılan  Pistonlu indirme sistemi ile boşatma havuzu meyvelerin zarar görmemesi için kasaların su içerinse pistonlar sayesinde indirilip, suyun kaldırma kuvvetinden yararlanarak elmaların havuz içerisinde ilerlemesini sağlamaktadır. Bu sistem havuz içerisine monte edilecektir. Sac ve profiller paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiştir.

Meyvelerin ilk yıkma ve temizleme işleminin yapıldığı sistemdir. Meyve boşaltma havuz, meyvelerin su içeresinde temizlenmesi ve ürünlerin birbirine sert temasını engelleyerek ürünün zarar görmesi engellenmiştir. Bu sistemde ayrıca yaprak ve bir kısım çürüklerin de giderilmesi işlemi yapılmış olacaktır. Meyve boşaltma havuzunun çıkış kısmında çöp ve çürük alma bandı ve rulolu konveyör bandı bulunmaktadır. Sistem suyu sürekli devir daim edecek ve filtrelenecektir. Çift filtre sistemi ile çift koldan vanayalar ile pompaya bağlı iki açık elek sistemi vardır. İstenilen sıklıklarda elekler çıkarılıp temizlendikten sonra tekrar takılabilecektir. Havuz diplerinde izleme camları ile suyun berraklığı ve çamurluk oranı kontrol edilebiliecektir.

Çöp ve çürük alma bandı,  meyvelerin seçme bandına giderken, havuz da ayrılan yaprakları ve çürükleri altına konulan plastik konteyner a taşıyan banttır.

Rulolu bandın ,  meyvelerin seçme bandına giderken, havuz da ayrılırken tekrardan meyvelerin yükseltilip ve su verilmesi işlemidir. Bant üzerine montajlanan havuz tipi sulama sistemin bulunmaktadır. Havuzdan çıkan ürünlerin yıkanması sağlanmaktadır.

Teknik Detaylar

Benzer Meyve Suyu Makine ve Ekipmanları Ürünler