Şişe ve Kavanoz Soğutma Tüneli Açıklamalar

Niğkrom makine tarafından imalatı yapılan, Şişe ve Kavanoz Soğutma Tüneli  tamamen AISI 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Şişe ve Kavanoz Soğutma Tünelinde soğutma suyu püskürtme noktaları yüksekliği tüm şişe ve kavanozları rahatlıkla girebilecek şekilde tasarlanmıştır. Şişe ve Kavanoz Soğutma Tüneli üzerinde seyyar kapak sistemi monte edilmekte nozul sisteminde tıkanan noktalar rahatlıkla temizlenebilmektedir. Şişe ve Kavanoz Soğutma Tüneli Motor su çıkış noktaları havzink sistem ve çift filtre sistemi uygulanmaktadır.
Şişe ve Kavanoz Soğutma Tüneli giriş ve çıkış noktalarında  müşteri isteğine göre giriş ve çıkış çoklu bantları monte edilmektedir. Niğkrom Şişe ve Kavanoz Soğutma Tüneli  üst noktalarına püskürtme nozul sistemi monte edilmekte ve ölü nokta bırakılmadan bütün şişe ve kavanozların soğutulması sağlanmaktadır.
Şişe ve kavanoz giriş noktasına borulu ısıtma sistemi monte edilecek ve şişelerin kapakları ve kavanozların kapakları girişteki ısıtma sistemi ile 85-95 c ısıtılarak maya, küf ve fermentasyon engellenmiş olacaktır. Bu noktada su devamlı sirkilasyon edecektir. Sirkilasyon su sıcaklığı 90-95 c olacaktır. Isıtma sistemi kapalı devre termostatik vana ve kondens stop vanaları ile kontrol edilmiş olmaktadır.
Şişe dolum ünitesinden personel hataları ve makine hatalarından dolayı dolum sıcaklığı 65 c de gelen ürün Niğkrom Şişe ve Kavanoz Soğutma Tünelinde uygulanan 95-98 c duşlama sistemi sayesinde sıcaklık 65 c den belirli bir süre içerisinde 85-88 c ye çıkartılacaktır.

Teknik Detaylar

Tamamen paslanmaz çelik malzemeden imalat yapılmaktadır.

Giriş ve çıkış bant sistemi vardır.

Soğutma sistemi çok kademeli

Isıtma sistemi borulu tip ve eşanjör sistemi

Geri dönüş suyu özel havuzlar ile kademeli filtre tarafından temizlenmektedir.

Su Püskürtme sistemi tünel içersinde her noktaya ulaşmaktadır.

Tünel içerisinde sıcaklık farkları için ayrı bölümler yapılmıştır.

Soğutma ve Isıtma tüneli istenilen boyutlarda ve kapasitede yapılmaktadır.

Benzer Meyve Suyu Makine ve Ekipmanları Ürünler